Karataş Dinlenme Tesisleri

  Kamu hizmet sektöründe mükemmeli yakalamanın ve konuk severliliği bir ilke olarak yansıtmayı ve bunu sürekli hale getirmeyi amaçlayan Karataş Eğitim ve Dinlenme Tesisleri; toplam kalitenin bir gereği olarak, insanları sevmeyi ve değer vermeyi koşulsuz ilke edinen,“müşteri değil, konuk vardır” diyen ve iştirakçilerin memnuniyeti için çalışan deneyimli bir kadro ile konuklarımıza hizmet sunmaktır.  

KURULUŞ YERİ VE FAALİYET ALANI

  İlçe merkezinin Güney Batısında 2 km uzaklıkta bulunan iskele Köyü mevkiinde olup, 55.383 m2 alan üzerine kurulmuştur. Eğitim ve Dinlenme Tesisi olarak kullanılmak üzere Bakanlık makamının 21 Nisan 1982 tarih ve 11390 sayılı yazıları ile uygun görülmüştür. Tesisin inşasına 1986 yılında başlanılmış, 1988 yılında bitirilmiş olup, 1989 kamp döneminde faaliyetine başlamıştır.


  Ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünce yapılmıştır. 01.01.1996 tarihine kadar Maliye Bakanlığı (İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı )'na bağlı iken bu tarihten itibaren Adana Defterdarlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

KONUTLAR

  İki katlı olup, 25 blokta 125 adet müstakil konutumuz mevcuttur. Konutların 100 adedi 4 kişilik, 25 adedi de 3 kişiliktir. Konutlarda bir yatak odası (çift kişilik yatak, elbise dolabı ve tuvalet aynası),bir salon (iki veya üç yatak, masa ve sandalyesi ile mutfak tezgahı ve mutfak dolabı),bir banyo (lavabo, klozet ve duşu) bulunmaktadır.Tesisin toplam yatak kapasitesi 475‘dir. Ancak yatak kapasitesi konutta kalanların durumuna göre 550 adede kadar yükseltilebilmektedir.

  Odaların 32 adedinde buzdolabı mevcuttur. İştirakçiler belli bir ücret karşılığında bu imkanlardan yararlanabilmektedir. Tüm konutlara güneş enerjisi ile sıcak su sağlanmaktadır.Enerji şehir şebekesinden sağlanmakta olup, tesisin kendisine ait trafosu mevcuttur. Elektrik kesintilerine karşı 400 KW’ lık jenaratör vasıtası ile enerji kesintisi yaşanmamaktadır. İçme ve yemekhanede ilçe Belediyesine ait şehir şebeke suyu kullanılmakta olup, diğer alan ve yerlerdeki su ihtiyacı tesisimize 5 km mesafede bulunan ve tesisimize ait kuyudan temin edilmektedir. Tesiste 2 adet su deposu mevcut olup, toplam kapasitesi 800 tondur. Tesisteki tüm atık suları arıtan bir arıtma tesisi mevcut olup, denize atık su bırakılmamaktadır. Arıtılan su ile de bahçe sulaması yapılmaktadır.

YEMEKHANE - EĞLENCE

  Sahile bakan, 500 kişi kapasiteli yemekhane mevcuttur. Misafirlerin zamanını geçirebileceği çay salonunda televizyon, okey, tavla, bilardo masası (2 adet), masa tenisi, langırt (2 adet) gibi çeşitli oyun araçları bulunmaktadır. Ayrıca futbol, voleybol, basketbol sahası ile çocuklar için oyun parkı vardır. Kamp sakinlerinin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir kantin bulunmaktadır. Günübirlik gelenlere soyunma kabini verilmekte olup, piknik alanından da faydalanabilmektedirler. Sezon içinde müzik eşliğinde eğlence programlarının düzenlendiği bir diskosu ve barı vardır.

SAHİL

  Sahil şeridi 400 m uzunluğunda kumsala sahiptir. 90 metre uzunluğunda güneşlik, 75 adet şezlong ve denizde 1 adet duba bulunmaktadır. Deniz kazalarına ve boğulmalara müdahale etmek üzere cankurtaran bulunmaktadır.

EĞİTİM SALONLARI 

  Tesiste Eğitim ve Seminerlerde kullanılmak üzere klimalı anfi tipi 2 adet 66’şar kişilik eğitim salonları mevcuttur.

ULAŞIM

  Tesisimiz Adana’ya yaklaşık olarak 53 km uzaklıkta olup, normal şartlarda 45 dakikada ulaşılabilmektedir. Tesisimize Adana Yüreğir otogarından hareket eden Karataş Minibüsçüler Kooperatifinin araçlarıyla da gidilebilir.

2017 BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Adres :
Maliye Bakanlığı Adana Defterdarlığı Karataş Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 01900 - Karataş / ADANA

Santral: (322) 681 24 50 - 681 25 63

Fax: (322) 681 24 50

ADANA DEFTERDARLIĞI: Santral: (322)458 83 70 (8 hat)